Sójka, krowa i lis - bajka o przyjaciołach, wrogach i prokrastynacji

Odlatywała Sójka za morze, odlatywała, dni schodziły, czas mijał, a ona NIE BYŁA GOTOWA!!! Zawsze było coś do zrobienia, jakieś ważniejsze sprawy. A to dzieci, a to praca, a to w domu coś trzeba było zrobić, a to zakupy, a to chłop nie pomaga, a to dzieci do lekarza. Zawsze coś.

Kiedy wreszcie się zebrała było już niestety za późno. Bez przygotowania, bez treningu, ale cóż - jak trzeba to trzeba i choć na ostatnią chwilę, to zebrała się do lotu. Ale było już tak zimno, że w locie ZAMARZŁA spadła na ziemię.

No to klops. Kiedy tak leżała czując nadchodzącą śmierć myślała sobie: GORZEJ JUŻ BYĆ NIE MOŻE. I wtedy niespodziewanie nadeszła krowa i...narobiła na biednego ptaka.. Załamała się Sójka doszczętnie, bo nie dość, że zaraz straci życie, to jeszcze przy tym będzie śmierdzieć, choć większego znaczenia to już nie miało. Jednak - ku swojemu zdziwieniu -  po chwili zaczęło się jej robić ciepło. Nóżki i skrzydełka odtajały i takie ogarnęło ją szczęście, że zaczęła wesoło KWILIĆ w środku krowiego placka.

Nieopodal przechodził lis. Głodny był sakramencko, kiszki marsza nieziemsko, zły był na szefa, bo znowu podniósł mu normy polowania tak, że nawet najlepsi lisowi wiedźmini nie byli w stanie ich zrobić, ale cóż robić, do roboty iść trzeba. I wtedy usłyszał ptasi świergot, wykopał Sójkę z łajna i... ZEŻARŁ.

W życiu, w pracy, w sprzedaży, marketingu czy przywództwie jest podobnie.
Odkładamy na później to, co można zrobić dzisiaj, bo zawsze jest coś ważniejszego, a potem, gdy robi się gorąco okazuje się, że niestety daliśmy ciała i nie dotrzymamy terminów. Z jeszcze OK, jeśli dostaniemy ochrzan w pracy, ale już bardzo nie OK, kiedy omija nas okazja i plujemy sobie w brodę, że nie skorzystaliśmy z życiowej szansy. Więc... nigdy NIE SPÓŹNIAJ SIĘ na okazję, która może dać Ci szansę, by odlecieć (tylko nie myl to odlotu z "ziołolecznictwem")

Drugi wniosek, jest taki, aby uważnie przyglądać się ludziom, którzy Cię otaczają. Czy aby na pewno Twoi wrogowie są wrogami? Tutaj jednak nawet, jak się pomylisz, to jakoś nic złego Ci się nie stanie, bo zachowujesz ostrożność. Gorzej z tymi, których uważasz za przyjaciół bo nie każdy, kto Cię z g...a wyciągnie jest Twoim przyjacielem. Ile to razy zdarza się słyszeć, że ktoś komuś wbił nóż w plecy, że najlepsza przyjaciółka przespała się z mężem, że kolega z pracy, który zawsze pomagał - teraz odwinął z kapcia żeby dostać awans?

ODRÓŻNIAJ jednych, od drugich. DOBRYCH od ZŁYCH. I rób swoje, bądź sobą, bo tylko wtedy masz szansę na to, żeby żyć swoim życiem

Życiowa mądrość - zapamiętaj i stosuj

Walcz z prokrastynacją. Wiem, że to trudne, ale warto. Ale - UWAGA - czasem z nią nie walcz. Bo jest wiele spraw, zwłaszcza tych, które ktoś na Ciebie wrzuca, którymi nie warto zajmować się od razu. Bo jak odłożysz sprawę na miesiąc to może się okazać, że ona wcale nie była ważna, ale ponieważ była wrzucona do Twojego ogródka i nie wymagała niczyjego wysiłku, to łatwo było to zlecić.

A pozostałe mądrości masz poniżej w ramce :)

Jeśli coś jest dla Ciebie ważne - rób to od razu

Jeśli dostajesz od kogoś wrzutkę - odłóż na miesiąc w myśl zasady "przewróciło się, niech leży".

Jeśli ktoś mówi Ci prosto w oczy niewygodną prawdę to zazwyczaj nie jest Twoim wrogiem

Jeśli ktoś Ci bez przerwy słodzi niekoniecznie jest Twoim przyjacielem

Proszę UDOSTĘPNIJ. Ale nie dlatego, że Cię o to proszę ale wtedy, kiedy uważasz, że ten artykuł jest dobry

Nie zapomnij o innych bajkach na kanale YouTube

Więcej bajek znajdziesz na kanale YouTube tutaj: https://www.youtube.com/c/SekretyNLP


Polecam również:

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>