Rodzaje marketingu 14 strategii

Rodzaje marketingu... na wesoło.

Jakie są odmiany marketingu, który możemy spotkać wokół? W tym artykule chce Ci wyjaśnić, czym różnią się od siebie najczęściej spotykane rodzaje marketingu. Ostrzeżenie: będzie humorystycznie. Przeczytaj historie związane z konkretnym rodzajem marketingu i oceń, jak według Ciebie wypada jego skuteczność. UWAGA - będzie dużo o byciu dobrym w łóżku :)

Drogie Panie - ten jeden raz  góry proszę o wybaczenie, ale artykuł jest napisany z punktu widzenia faceta i - co tu ukrywać - szowinistycznie. Na usprawiedliwienie podam tylko, że w domu mam żon i trzy córki i niewiele do powiedzenia, wiec mam nadzieję że ten wybitnie męski artykuł zostanie mi wybaczony (mam jeszcze psa ale to też kobieta).

Wikipedia w tym miejscu podaje listę odmian marketingu. Postanowiłem się im przyjrzeć dokładnie i podać swoją własną definicję, choć nieco odmienną od tej, którą proponuje Wiki. Do działa... znaczy ... do czytania.


13 strategii marketingowych - czym się od siebie różnią.

Rodzaje marketingu: 1. Marketing Bezpośredni

Jesteś na przyjęciu, zauważasz niezwykle atrakcyjną dziewczynę. Poprawiasz krawat, prostujesz się i podchodzisz do niej. Hej” zagajasz i bez zbędnych formalności i small-talków mówisz „jestem świetny w łóżku”. Liczysz, że zadziała. Są dwie opcje: dziewczyna będzie zachwycona, albo dostaniesz w twarz. Ale przynajmniej nie traciłeś energii na skakanie wokół niej, jeśli i tak mogła Cię odrzucić.

Rodzaje marketingu: 2. Reklama tradycyjna

Jesteś na przyjęciu. Tym razem wokół jest wiele atrakcyjnych dziewczyn. Twój kolega zauważa, że Ci się podobają. Ty zostajesz w miejscu i starasz się niby przypadkiem akurat wyglądać wyjątkowo przystojnie, a Twój kolega podchodzi do pięknych pań. Hej” zagaja i również bez nieekonomicznych wstępów mówi „mój kolega, o ten tam co stoi, jest świetny w łóżku”. Oszczędzasz czas i energię. Co najwyżej może zrobić się jakoś niezręcznie.

Rodzaje marketingu - reklama tradycyjna

Rodzaje marketingu - reklama tradycyjna

Rodzaje marketingu: 3. Reklama na FB

Znowu sytuacja przyjęciowa. Zauważasz wiele atrakcyjnych dziewczyn i mówisz o nich swojemu koledze, który ma na imię Agencja a na nazwisko Social-Media. Kumpel Agencja znajduje je wszystkie na Facebooku, dodaje do znajomych, a później pisze szczegółowe posty o tym, że jesteś świetny w łóżku. Stara się, aby to konkretne koleżanki zauważyły ten post, a nie osoby niezainteresowane.

Na temat reklamy na Facebooku napisałem też bardzo poważny i wyczerpujący wpis. Mówią że to petarda, ale to już Tobie a nie mnie oceniać. Wpis znajdziesz tutaj - Reklama na Facebooku - jak zarabiać w Internecie.

Rodzaje marketingu: 4. Reklama SMS API

Ta sama impreza, te same (albo tym razem nawet fajniejsze) dziewczyny. Gadasz ze swoim kolegą Agencją i on przejmuje pałeczkę. Podchodzi do każdej z dziewczyn, zagaduje, komplementuje i w końcu udaje mu się zdobyć numer od każdej z nich. Następnego dnia Agencja rozsyła do czekających na kontakt dziewczyn wiadomość „mój kumpel jest dobry w łóżku”. Na pewno były zaskoczone.

Proszę UDOSTĘPNIJ. Ale nie dlatego, że Cię o to proszę ale wtedy, kiedy uważasz, że ten artykuł jest dobry

Rodzaje marketingu: 5. Telemarketing

Impreza, dziewczyny, schemat już mam nadzieję znajomy. Tym razem działasz solo, kolega akurat był chory i nie przyszedł. Wybierasz sobie jedną dziewczynę, podchodzisz, zagadujesz, schlebiasz. Po miłym wieczorze na koniec pytasz o numer telefonu. Daje Ci. Czekasz dzień i następnego dnia dzwonisz do niej. Po „halo” mówisz od razu „jestem świetny w łóżku”.

Rodzaje marketingu - telemarketing

Rodzaje marketingu - telemarketing

Rodzaje marketingu: 6. Public Relations

Impreza, dziewczyna, zagadujesz. Ale nie nachalnie, nie nie – to nie Ty się starasz. Ty wyglądasz elegancko, zachowujesz się elegancko, krawaty, spinki do koszuli prosto od jubilera, zegarek droższy niż samochód. Próbujesz swoją prezencją sprawić, że to ona będzie chciała o Ciebie zabiegać. Wieczór się kończy, Ty swoje atuty pokazałeś, a na odchodne rzucasz nonszalanckie „jestem świetny w łóżku”, jakby nigdy nic, tak przy okazji.

Rodzaje marketingu: 7. Budowanie Relacji Handlowych

Zagadujesz do dziewczyny na imprezie, ale tym razem się nie popisujesz. Jesteś dla niej dobry, wypytujesz ją o różne rzeczy – chcesz ją naprawdę poznać. Nie zarzucasz jej swoimi opowieściami – słuchasz tego, co ona mówi, okazujesz aktywne zainteresowanie. Stawiasz jej drinka, podsuwasz krzesło przy stole, podajesz płaszcz, podnosisz torebkę – prawdziwy z Ciebie dżentelmen. Oferujesz eleganckie podwiezienie do domu, na pożegnanie zachowujesz klasę i tylko całujesz ją w policzek. Dziewczyna jest już zauroczona. Na do widzenia oznajmiasz „oprócz tego wszystkiego, jestem jeszcze dobry w łóżku”.

Rodzaje marketingu: 8. Content Marketing

Impreza, dziewczyna, bardzo ładna – podchodzisz. Zaczynacie rozmawiać, najpierw coś o pogodzie, ale potem przechodzisz do konkretów. Opowiadasz jej o statystykach niechcianych ciąż, o tym, jak w sposób bezpieczny i komfortowy dla kobiety im zapobiegać. Z pamięci cytujesz ważną lekturę – Kama Sutrę, popisujesz się swoją wiedzą na temat technik dbania, by kobieta była zadowolona. Przedstawiasz szerokie badania, jaka pozycja jest najbardziej satysfakcjonująca dla kobiet. Opowiadasz o wiedzy, jak sprawić, by kobieta nigdy nie zapomniała o tym przeżyciu. Na koniec, gdy już masz pewność, że dziewczyna oszalała z ciekawości, informujesz ją „wiesz, mogę Ci to pokazać w praktyce, bo ta wiedza sprawia, że jestem świetny w łóżku”.

Proszę UDOSTĘPNIJ. Ale nie dlatego, że Cię o to proszę ale wtedy, kiedy uważasz, że ten artykuł jest dobry

Rodzaje marketingu: 9. Webinar Marketing

Jest impreza, ale tym razem taka babska – Ty jesteś jedynym takim rodzynkiem, gościem specjalnym. Spotykasz atrakcyjną dziewczynę i przechodzisz z nią do osobnego pokoju. Ale bez rozpędu. Puszcza jej romantyczny film. Zaczyna się od „Przeminęło z wiatrem”, później atmosferę przejmuje „Tulipan”. W trakcie cichych scen, kiedy masz szansę pogadać, dyskutujecie o najlepszych technikach podrywania. A przez dyskutujecie mam na myśli „Ty opowiadasz, ona słucha i się zachwyca”. Rozmawiacie o tym, co można powiedzieć dziewczynie, żeby jej się przypodobać. Dyskutujecie – znów w tej samej proporcji – o najlepszych technikach seksu, o pozycjach i trickach. Film się kończy, dziewczyna jest oczarowana Twoją ekspercką wiedzą na te tematy. Podsumowujesz wszystko tak: „wiesz, najlepiej jest takich rzeczy uczyć się od praktyka, takiego jak ja. Mam co prawda swoje zasady i mogę mieć już tylko jedną dziewczynę. A jestem bardzo dobry w łóżku. No cóż… Jakbyś była chętna, mogę ci zaoferować bezpłatną godzinę konsultacji – jeden na jeden”. Jej odpowiedź zależy od tego, no cóż, jaką atmosferę udało Ci się zbudować...

Rodzaje marketingu: 10. Marka osobista

Koniec już imprezami – tym razem restauracja. Przychodzisz bez żadnego zamiaru podrywu, ot, chcesz sobie dobrze pojeść. Wchodzisz, zajmujesz stolik i podchodzi do Ciebie piękna dziewczyna. Zamiast „dzień dobry, co podać” to ona wypowiada magiczne słowa: „słyszałam, że jesteś dobry w łóżku”.

Rodzaje marketingu - marka osobista

Rodzaje marketingu - marka osobista

Rodzaje marketingu: 11. Sprzedaż przez Ograniczenia

No to wracając do imprezy. Piękna dziewczyna, gadacie. Mówisz jej, że jesteś dobry w łóżku. Ale tak dobry, że większość dziewczyn odrzucasz, bo wszystkie są chętne, ale Ty stawiasz na jakość. Ty wybierasz tylko te, które są wystarczająco inteligentne, żeby docenić Twój kunszt. Nie dość, że ona zacznie się ubiegać o Ciebie, a nie odwrotnie, to jeszcze zapłaci każdą cenę, by znaleźć się wśród tych wyjątkowych. No i na decyzję ma jeszcze tylko 14 minut i 36 sekund, potem jednorazowa propozycje nie będzie już dostępna.

Rodzaje marketingu - scarcity czyli sprzedaż przez ograniczenia

Rodzaje marketingu - scarcity czyli sprzedaż przez ograniczenia

Rodzaje marketingu: 12. Sprzedaż z Odwróconą Gwarancją

Podrywasz na imprezie dziewczynę, ona już jest nieco skuszona po tym, jak jej powiedziałeś, że jesteś fantastyczny w łóżku. Mówisz jej, że masz na nią ochotę i widzisz, że ona też, ale wciąż ma wątpliwości. Zanim Ci je przedstawi, Ty już je znasz i masz przygotowaną odpowiedź: „nie martw się, nie potrzebujesz żadnych pigułek. Całe ryzyko biorę na siebie. Prezerwatywy, maści, zastrzyki – wszystko na mnie. Dodatkowo jestem po wazektomii”. Jeśli to była kwestia potrzeby gwarancji, to wiesz, że transakcja jest już ubita.

Rodzaje marketingu: 13. Viral

Gadacie z dziewczyną na imprezie, nagle spontanicznie zdejmujesz spodnie w tłumie ludzi i mówisz jej, że jesteś dobry w łóżku. Ona nagrywa to telefonem i wrzuca do sieci. Myślisz, że się wygłupiłeś, ale następnego dnia widzisz, że post z Tobą ma 1645 lajków i 2057 udostępnień. Ludzie pokazują Cię na ulicach i mówią „ej, to ten, co jest dobry w łóżku”.

No i jak? Czy któraś z tych sytuacji zdarzyła Ci się w życiu (może tak plus minus, żeby nie było zbyt dosłownie)? Który marketing stosujesz i jak według Ciebie – teraz, po przeczytaniu tych historyjek – wygląda jego skuteczność? Pozostawiam Cię z tym pytaniem i morałem: tyle imprez, ile sprzedaży.

[leżące spodnie]

Rodzaje marketingu - viral

Rodzaje marketingu - viral

Rodzaje marketingu: 14. RTM (Real Time Marketing)

Siedzisz z dziewczyną na Messangerze i nagle pojawia się informacja w necie, że NASA zrobiła zdjęcie czarnej dziury. Wszędzie na każdej stronie pojawiają się zdjęcia czarnej dziury. W tym momencie wspominasz jej, że masz coś takiego, co już niejedną taką czarną dziurę widziało i wspominasz, że to coś jest bardzo dobre w łóżku.


Rodzaje marketingu na wesoło - podsumowanie.

Wiem, że być może wyszło rubasznie, że może za dużo podtekstów, ale wiesz, seks sprzedaje :) A poza tym to chyba wyszło całkiem nieźle, bo kiedy to pisałem to w niektórych momentach gdyby nie uszy to śmiałbym się dookoła głowy. Mam nadzieję, że tym śmiechem Cię lekko zaraziłem. A może... masz własne przykłady na inne jeszcze rodzaje marketingu? Jak chcesz żebym uzupełnił wpis o Twój pomysł to dopisz go w komentarzu na dole a umieszczę go tutaj z odnośnikiem do Twojej strony :)


Polecam również:

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>