Jak działa piramida finansowa? Dlaczego ludzie decydują się wydać ostatnie pieniądze i włożyć je do programów, które “gwarantują” szybkie i wysokie zyski? Dlaczego ryzykują życie całych rodzin i majątki całego życia? Dlaczego połowa z nich na hasła revenue sharing i hyip przeistacza się w baranki na rzeź prowadzone?
W tym artykule zrobię wszystko, aby ludzie nie dawali się nabierać pięknym opisom programów, pięknym słowom na webinarach, swoim liderom, którzy albo nie są świadomi, albo co gorzej są i manipulują ludźmi aby uzyskać jak największe zyski.
To dla mnie podstawowe kategorie. Tylko pierwsza ma szanse na zarobienie dużych pieniędzy. Trzy pozostałe skazane są na straty wszelkich zainwestowanych środków.
Co tu dużo gadać, oczywiście że się da, jak na każdej strukturze typu piramida finansowa. I to nawet grubo.
W chwili, kiedy czytasz ten artykuł minęło 60 dni, od kiedy zdecydowałem się na “sprawdzenie”, niewielką kwotą 2000zł, jak działa ten biznes.
Przełożyło się to na 468$, które wpłaciłem w jedne z programów, który po pewnym czasie, jak wszystkie, upadł.
Dzięki rozsądkowi i przynależności do pierwszej grupy inwestorów (choć było ciężko się w niej utrzymać) na koniec mój stan wzrósł do 1 650$, co daje 352% zysku w 60 dni.
Miałem je rozlokowane w różnych programach w sposób, który przeciętnemu zjadaczowi revenue sharing i HYIP jest całkowicie nieznany, a podwyższa bezpieczeństwo i maksymalizuje zyski. Na koniec oczywiście – na szczęście – prawie całość udało mi się wypłacić.
Zrzuty z ekranów masz poniżej, lecz traktuj je tylko jako przykład, o czym powiem dalej.
Pierwszy z przykładowych programów revenue sharing i HYIP - w czerwonej ramce kwota wypłacona
Drugi z przykładowych programów revenue sharing i HYIP - w czerwonej ramce kwota wypłacona
W tej części przedstawię, w jaki sposób jesteśmy manipulowani przez twórców programów piramid finansnowych, podam kilka przykładów.
Resztę ocenisz drogi czytelniku sam. Powtarzam jak mantrę – nie zachęcam do inwestowania pieniędzy w revenue sharing i HYIP, wręcz zniechęcam, ze względu na fakt, że polecanie tego typu biznesów jest w Polsce karane, więc byłbym ostatnim idiotą, który do tego zachęca.
Chcę pokazać jak na dłoni z czym się mierzysz, a decyzja, czy chcesz zarobić i ile pozostaje w Twoich rękach.
Na początek drobny wycinek z prawa:
"Działalność związana z budowaniem piramid finansowych jest nielegalna w większości krajów Unii Europejskiej i w zależności od przyjętych regulacji zakazują jej przepisy o nieuczciwej konkurencji, przepisy karne, bądź przepisy 'o praniu brudnych pieniędzy".
W polskim porządku prawnym organizowanie tego rodzaju struktur zostało zakazane w drodze nowelizacji ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (ustawa z dnia 5 lipca 2002 r. o zmianie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji). Nowy przepis art. 17 c ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji zawiera odpowiednie postanowienia w przedmiotowym zakresie. Mianowicie, za czyn nieuczciwej konkurencji uznaje organizowanie systemu sprzedaży lawinowej, polegającego na proponowaniu nabywania towarów lub usług poprzez składanie nabywcom tych towarów lub usług obietnicy uzyskania korzyści materialnych w zamian za nakłonienie innych osób do dokonania takich samych transakcji, które to osoby uzyskałyby podobne korzyści materialne wskutek nakłonienia kolejnych osób do udziału w systemie (art. 17 c ust. 1).
Zakaz organizowania systemu sprzedaży lawinowej dotyczy zarówno przedsiębiorców, jak i osób nie prowadzących działalności gospodarczej. Konsekwencją tego zakazu jest sankcja karna określona w art. 24 c nowelizacji."
Każda firma piramida finansowa z branży stara się być dla ludzi tak wiarygodna, jak to tylko możliwe.
ZAWSZE są to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, bo tylko wtedy odpowiedzialność założycieli ograniczona jest do wysokości wkładu własnego, czyli kapitału spółki (w dużym uproszczeniu).
Często strona wygląda bardzo wiarygodnie, i działa nawet wtedy, kiedy program nie wypłaca już środków, lub wypłaca je tylko nielicznym już użytkownikom według nieznanego klucza.
Strony są zazwyczaj zbudowane profesjonalnie i wiarygodnie.
Poniżej zrzut SCAMa Petrolia, strona wciąż działa, choć nie płaci.
Piramida finansowa musi mieć zawsze jakąś dobrą lokalizację. UK, USA, inne miejsce w krajach Europejskich lub w Ameryce, które powszechnie uznawane jest za szanowane i budzące wiarygodność. Oto, co prezentuje wspomniana Petrolia.
Zwróć uwagę na czerwoną ramkę, budującą wiarygodność. Masz adres mailowy do kontaktu, masz telefon, numer firmy. W rzeczywistości adres mailowy odpowiada tylko jeśli chcesz zainwestować, jeśli masz problem to już raczej niechętnie.
Telefon jest podany również i zazwyczaj milczy, lub też odbiera go “sekretarka”, która ma powiedzieć, żebyś otworzył zgłoszenie. Lub nie odbiera wcale.
Taka usługa jest do wykupienia nawet na Manhatanie w Nowym Yorku i kosztuje najtaniej około 25-50USD miesięcznie.
Na to pytanie odpowiadam zawsze używając strony internetowej whois.com.
W oknie wpisuję domenę firmy i otrzymuję wynik zapytania jak na rysunku poniżej. Zwróć uwagę, gdzie realnie znajduje się firma. To Panama. Można powiedzieć, że w przypadku kłopotów ze stratą swoich pieniędzy masz gwarancję, że rząd i służby Panamy, podobnie jak organizator przedsięwzięcia od razu wezmą się do roboty.
A świstak dalej będzie zawijał w sreberka.
Aby piramida finansowa przyciągała ludzi – wytłumaczenie jej zasad ma być jak najbardziej wiarygodne i proste. I tak na przykład AmberGold – złoto, inny program – zakup nieruchomości, jeszcze inny dzierżawa powierzchni na kontenerowcach, opisywany TUTAJ program – inwestycja w śmieci na składowiskach, których firma nigdy nie była właścicielem, czy też omawiana Petrolia – która przerabia śmieci na paliwo (patrz rysunek poniżej).
Co robi piramida finansowa, abyś poczuł się bezpiecznie i zainwestował? Na stronach znajdziesz wszelkiej maści gwarancje. A to wycofania depozytu w dowolnej chwili, a to gwarancji bezpieczeństwa i wielu innych.
W rzeczywistości każdy revenue sharing i HYIP nie daje żadnej gwarancji, a zgłaszają się do mnie ludzie, którym giną duże wkłady na kontach (np. 3-4 BTC) wypłacone z poziomu interfejsu użytkownika.
O jakim bezpieczeństwie możesz mówić, jeżeli login i hasło przychodzą do Ciebie w mailu jawnym tekstem? Przecież administrator doskonale zna Twoje parametry logowania?
Wierzysz w jakiekolwiek bezpieczeństwo – wyprowadzam Cię z błędu. Jeśli inwestujesz pieniądze w revenue sharing i HYIP to wiedz, że dajesz adminowi z Panamy pełny dostęp do Twoich pieniędzy.
Popatrz zresztą na zdjęcia poniżej.
Czym byłaby nawet najlepsza piramida finansowa, jeśli nie mogłaby się pochwalić sukcesami jej członków?
Jeśli jako admin piramidy mam Cię zachęcić do działania to muszę Ci pokazać, że nie jesteś sam, że jest wielka rzesza ludzi, którzy inwestują i są z tego powodu zadowoleni.
Znajdziesz dlatego na stronach testymoniale, gdzie wypowiadają się zadowoleni ludzie, grupy, gdzie znajdziesz potwierdzenia wypłat i stabilności programów, a na stronach znajdziesz wielkimi liczbami zapisane kwoty inwestycji i listę inwestorów.
Tak jak dwa przykłady poniżej.
Skoro w banku można mieć 1%, na lokatach i “promocjach” 4% rocznie, to ile można dać, aby ludzi skusić na zainwestowanie w program? Jaka kwota będzie rozsądna, a jaka przerazi? Ile zaoferuje Ci “dobra” piramida finansowa?
I jak to pokazać, jak zagmatwać sprawę tak, żeby pokazać i jednocześnie wysoki procent i dodatkowo zapewnić poczucie bezpieczeństwa, jak każdy dobry revenue sharing i HYIP?
Stosowane jest kilka podejść:
I jeszcze długość pracy wkładu:
A jak to realnie policzyć? Jak sprawdzić, ile faktycznie zarobię? Oto Twój kalkulator, który przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. To jest najbardziej zaawansowany kalkulator revenue sharing i HYIP na rynku, i to dostępny bezpłatnie ☻
Jak szybko obliczyć naliczenia w systemach REVSHARE i HYIP
Odbierz ten super kalkulator naliczeń i nie zastanawiaj się więcej, czy, ile i kiedy zarobisz.
BEZPŁATNY KALKULATOR
A poniżej znajdziesz kilka przykładów na oprocentowanie Twoich inwestycji. Jak na razie są to programy działające, ale jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej, to odbierz kalkulator.
Przykłady różnych inwestycji - z dziennym naliczaniem i zwrotem kapitału, z naliczaniem w dni robocze, naliczaniem przez cały tydzień, brakiem naliczania dziennego (uniemożliwia procent składany). Program już oczywiście nie działa :)
Przykłady numer dwa, wszystko wyjaśnione jak na dłoni, żadnych ukrytych "gwiazdek".
Przykłady numer trzy, również czytelny, tym razem depozyt jest wliczony w dzienne oprocentowanie, co jest dla potencjalnego inwestora dużo trudniejsze w obliczeniach. Co ciekawe, pomimo czystego przekazu program oczywiście upadł z hukiem, podczas kiedy ja prorokując jego szybką śmierć zostałem wyzwany przez liderów i adminów od "Januszy biznesu" :)
To koniec pierwszej części artykułu wprowadzającego do trudnej i ryzykownej dyscypliny, jaką jest Revenue Sharing i HYIP.
W drugiej części opowiem o pozostałych 6 manipulacyjnych metodach, których działania możesz nie być do końca świadom, a które jawią się dla inwestora niczym czerwona płachta dla byka.
PAMIĘTAJ? Zanim cokolwiek zaczniesz inwestować – najpierw to policz. Kalkulatorem, który znajdziesz poniżej.
Jak szybko obliczyć naliczenia w systemach REVSHARE i HYIP
Modele Sprzedaży – 8 Najskuteczniejszych Metod Prowadzenia Rozmowy Handlowej
03 Sie, 2017Jak zdobyć klienta – 20 sposobów na generowanie leadów
02 Sie, 2017Prospecting – jak w 5 krokach otworzyć rozmowę, aby klient chciał rozmawiać.
22 Maj, 2017Skuteczna sprzedaż metodą KASK – 4 kroki od prospekta do klienta.