Piramida finansowa – Revenue Sharing i HYIP – jak oszukują Cię admini.

Jak działa piramida finansowa? Dlaczego ludzie decydują się wydać ostatnie pieniądze i włożyć je do programów, które „gwarantują” szybkie i wysokie zyski? Dlaczego ryzykują życie całych rodzin i majątki całego życia? Dlaczego połowa z nich na hasła revenue sharing i hyip przeistacza się w baranki na rzeź prowadzone?

W tym artykule zrobię wszystko, aby ludzie nie dawali się nabierać pięknym opisom programów, pięknym słowom na webinarach, swoim liderom, którzy albo nie są świadomi, albo co gorzej są i manipulują ludźmi aby uzyskać jak największe zyski.

Kategorie ludzi w branży Revenue Sharing i HYIP.

 • W pełni świadomi ryzyka inwestorzy chłodno kalkulujący zyski i straty
 • Absolutnie nieświadomi ludzie manipulowanie przez liderów, w większości skazani na straty
 • Osoby z bardzo dużym zadłużeniem, które chcą szybko zarobić aby spłacić długi
 • Hazardziści, których „kręci” dreszczyk ryzyka

To dla mnie podstawowe kategorie. Tylko pierwsza ma szanse na zarobienie dużych pieniędzy. Trzy pozostałe skazane są na straty wszelkich zainwestowanych środków.

Czy da się zarobić na Revenue Sharing i HYIP?

Co tu dużo gadać, oczywiście że się da, jak na każdej strukturze typu piramida finansowa. I to nawet grubo.

W chwili, kiedy czytasz ten artykuł minęło 60 dni, od kiedy zdecydowałem się na „sprawdzenie”, niewielką kwotą 2000zł, jak działa ten biznes.

Przełożyło się to na 468$, które wpłaciłem w jedne z programów, który po pewnym czasie, jak wszystkie, upadł.

Dzięki rozsądkowi i przynależności do pierwszej grupy inwestorów (choć było ciężko się w niej utrzymać) na koniec mój stan wzrósł do 1 650$, co daje 352% zysku w 60 dni.

Miałem je rozlokowane w różnych programach  w sposób, który przeciętnemu zjadaczowi revenue sharing i HYIP jest całkowicie nieznany, a podwyższa bezpieczeństwo i maksymalizuje zyski. Na koniec oczywiście – na szczęście – prawie całość udało mi się wypłacić.

Zrzuty z ekranów masz poniżej, lecz traktuj je tylko jako przykład, o czym powiem dalej.

piramida finansowa revshare i hyip

Pierwszy z przykładowych programów revenue sharing i HYIP - w czerwonej ramce kwota wypłacona

piramida finansowa revshare i hyip

Drugi z przykładowych programów revenue sharing i HYIP - w czerwonej ramce kwota wypłacona

Manipulacje Revenue Sharing i HYIP – struktura

W tej części przedstawię, w jaki sposób jesteśmy manipulowani przez twórców programów piramid finansnowych, podam kilka przykładów.

Resztę ocenisz drogi czytelniku sam. Powtarzam jak mantrę – nie zachęcam do inwestowania pieniędzy w revenue sharing i HYIP, wręcz zniechęcam, ze względu na fakt, że polecanie tego typu biznesów jest w Polsce karane, więc byłbym ostatnim idiotą, który do tego zachęca.

Chcę pokazać jak na dłoni z czym się mierzysz, a decyzja, czy chcesz zarobić i ile pozostaje w Twoich rękach.

Na początek drobny wycinek z prawa:

"Działalność związana z budowaniem piramid finansowych jest nielegalna w większości krajów Unii Europejskiej i w zależności od przyjętych regulacji zakazują jej przepisy o nieuczciwej konkurencji, przepisy karne, bądź przepisy 'o praniu brudnych pieniędzy".


W polskim porządku prawnym organizowanie tego rodzaju struktur zostało zakazane w drodze nowelizacji ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (ustawa z dnia 5 lipca 2002 r. o zmianie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji). Nowy przepis art. 17 c ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji zawiera odpowiednie postanowienia w przedmiotowym zakresie. Mianowicie, za czyn nieuczciwej konkurencji uznaje organizowanie systemu sprzedaży lawinowej, polegającego na proponowaniu nabywania towarów lub usług poprzez składanie nabywcom tych towarów lub usług obietnicy uzyskania korzyści materialnych w zamian za nakłonienie innych osób do dokonania takich samych transakcji, które to osoby uzyskałyby podobne korzyści materialne wskutek nakłonienia kolejnych osób do udziału w systemie (art. 17 c ust. 1).


Zakaz organizowania systemu sprzedaży lawinowej dotyczy zarówno przedsiębiorców, jak i osób nie prowadzących działalności gospodarczej. Konsekwencją tego zakazu jest sankcja karna określona w art. 24 c nowelizacji."

1. Wiarygodność firmy

Każda firma piramida finansowa z branży stara się być dla ludzi tak wiarygodna, jak to tylko możliwe.

ZAWSZE są to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, bo tylko wtedy odpowiedzialność założycieli ograniczona jest do wysokości wkładu własnego, czyli kapitału spółki (w dużym uproszczeniu).

Często strona wygląda bardzo wiarygodnie, i działa nawet wtedy, kiedy program nie wypłaca już środków, lub wypłaca je tylko nielicznym już użytkownikom według nieznanego klucza.

Strony są zazwyczaj zbudowane profesjonalnie i wiarygodnie.

Poniżej zrzut SCAMa Petrolia, strona wciąż działa, choć nie płaci.

piramida finansowa revshare i hyip

2. Siedziba firm revenue sharing i HYIP.

Piramida finansowa musi mieć zawsze jakąś dobrą lokalizację. UK, USA, inne miejsce w krajach Europejskich lub w Ameryce, które powszechnie uznawane jest za szanowane i budzące wiarygodność. Oto, co prezentuje wspomniana Petrolia.

Zwróć uwagę na czerwoną ramkę, budującą wiarygodność. Masz adres mailowy do kontaktu, masz telefon, numer firmy. W rzeczywistości adres mailowy odpowiada tylko jeśli chcesz zainwestować, jeśli masz problem to już raczej niechętnie.

Telefon jest podany również i zazwyczaj milczy, lub też odbiera go „sekretarka”, która ma powiedzieć, żebyś otworzył zgłoszenie. Lub nie odbiera wcale.

Taka usługa jest do wykupienia nawet na Manhatanie w Nowym Yorku i kosztuje najtaniej około 25-50USD miesięcznie.

piramida finansowa revshare i hyip

Gdzie zatem firma mieści się rzeczywiście?

Na to pytanie odpowiadam zawsze używając strony internetowej whois.com.

W oknie wpisuję domenę firmy i otrzymuję wynik zapytania jak na rysunku poniżej. Zwróć uwagę, gdzie realnie znajduje się firma. To Panama. Można powiedzieć, że w przypadku kłopotów ze stratą swoich pieniędzy masz gwarancję, że rząd i służby Panamy, podobnie jak organizator przedsięwzięcia od razu wezmą się do roboty.

A świstak dalej będzie zawijał w sreberka.

piramida finansowa revshare i hyip

3. Dobre wytłumaczenie modelu biznesowego, czyli na czym revshare i HYIP zarabia i czym dzieli się z klientami.

Aby piramida finansowa przyciągała ludzi – wytłumaczenie jej zasad ma być jak najbardziej wiarygodne i proste. I tak na przykład AmberGold – złoto, inny program – zakup nieruchomości, jeszcze inny dzierżawa powierzchni na kontenerowcach, opisywany TUTAJ program – inwestycja w śmieci na składowiskach, których firma nigdy nie była właścicielem, czy też omawiana Petrolia – która przerabia śmieci na paliwo (patrz rysunek poniżej).

piramida finansowa revshare i hyip

4. Gwarancja bezpieczeństwa, wkładu, wycofania wkładu itp.

Co robi piramida finansowa, abyś poczuł się bezpiecznie i zainwestował? Na stronach znajdziesz wszelkiej maści gwarancje. A to wycofania depozytu w dowolnej chwili, a to gwarancji bezpieczeństwa i wielu innych.

W rzeczywistości każdy revenue sharing i HYIP nie daje żadnej gwarancji, a zgłaszają się do mnie ludzie, którym giną duże wkłady na kontach (np. 3-4 BTC) wypłacone z poziomu interfejsu użytkownika.

O jakim bezpieczeństwie możesz mówić, jeżeli login i hasło przychodzą do Ciebie w mailu jawnym tekstem? Przecież administrator doskonale zna Twoje parametry logowania? 

Wierzysz w jakiekolwiek bezpieczeństwo – wyprowadzam Cię z błędu. Jeśli inwestujesz pieniądze w revenue sharing i HYIP to wiedz, że dajesz adminowi z Panamy pełny dostęp do Twoich pieniędzy.

Popatrz zresztą na zdjęcia poniżej.

piramida finansowa revshare i hyip
piramida finansowa revshare i hyip

5. Społeczny dowód słuszności i skuteczności revenue sharing i HYIP.

Czym byłaby nawet najlepsza piramida finansowa, jeśli nie mogłaby się pochwalić sukcesami jej członków?

Jeśli jako admin piramidy mam Cię zachęcić do działania to muszę Ci pokazać, że nie jesteś sam, że jest wielka rzesza ludzi, którzy inwestują i są z tego powodu zadowoleni.

Znajdziesz dlatego na stronach testymoniale, gdzie wypowiadają się zadowoleni ludzie, grupy, gdzie znajdziesz potwierdzenia wypłat i stabilności programów, a na stronach znajdziesz wielkimi liczbami zapisane kwoty inwestycji i listę inwestorów.

Tak jak dwa przykłady poniżej.

piramida finansowa revshare i hyip
piramida finansowa revshare i hyip

6. Oprocentowanie wkładu revenue sharing i HYIP – nie za duże, nie za małe, często niezbyt czytelne.

Skoro w banku można mieć 1%, na lokatach i „promocjach” 4% rocznie, to ile można dać, aby ludzi skusić na zainwestowanie w program? Jaka kwota będzie rozsądna, a jaka przerazi? Ile zaoferuje Ci „dobra” piramida finansowa?

I jak to pokazać, jak zagmatwać sprawę tak, żeby pokazać i jednocześnie wysoki procent i dodatkowo zapewnić poczucie bezpieczeństwa, jak każdy dobry revenue sharing i HYIP?

Stosowane jest kilka podejść:

 • Zwrot podany w procentach dziennie, przy czym zainwestowany kapitał po okresie „pracy” wraca do portfela. Tutaj realne jest 1%, które daje szansę na długie życie programu, 2%, które jest doskonale płacącym programem i od 2,5% w górę, co gwarantuje bardzo duży zwrot, ale też olbrzymie ryzyko błyskawicznej utraty całości. Niektóre programy oferują nawet 8% przy kapitale pracującym np. 10 dni i zazwyczaj żyją… 10 dni.
 • Zwrot podany w procentach, gdzie kapitał zainwestowany nie wraca do portfela, a jest wliczony w oprocentowanie. Tutaj zwroty wynoszą od 2% (długie życie) do 6% (krótsze życie).
 • Zwrot podany w procentach, kapitał nie powraca do puli inwestycji. I znów procenty są wyższe niż w punkcie pierwszym, a ponieważ mało ludzi doczytuje, czy kapitał wraca, czy też nie, więc często mniejszy zwrot cieszy się większą estymą inwestorów, bo nie doczytali, że zainwestowany kapitał przepada.

I jeszcze długość pracy wkładu:

 • 15 dni – zazwyczaj dobry, agresywny program, narażony na dużą niestabilność. Jeśli jest połączony z wysokim oprocentowaniem to po 15 dniach następuje decyzja inwestora o reinwestycji lub wypłacie. Wystarczy mała „iskra paniki, aby taki program stał się SCAMem w ciągu jednego cyklu ze względu na masowe wycofywanie wkładów.
 • 30 dni – najlepszy z punktu widzenia ryzyko-zysk termin pracy wkładu.
 • 60 dni – z dużym prawdopodobieństwem wkład nie wróci do portfela, bo program może tego nie przeżyć
 • 100 dni i więcej – żegnaj wkładzie. Pomimo deklaracji prawdopodobieństwo odzyskania pieniędzy jest równe 0, bo przyjęcie, że program będzie działał dłużej niż 100 dni jest więcej niż optymizmem

A jak to realnie policzyć? Jak sprawdzić, ile faktycznie zarobię? Oto Twój kalkulator, który przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. To jest najbardziej zaawansowany kalkulator revenue sharing i HYIP na rynku, i to dostępny bezpłatnie ☻

A poniżej znajdziesz kilka przykładów na oprocentowanie Twoich inwestycji. Jak na razie są to programy działające, ale jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej, to odbierz kalkulator.

piramida finansowa revshare i hyip

Przykłady różnych inwestycji - z dziennym naliczaniem i zwrotem kapitału, z naliczaniem w dni robocze, naliczaniem przez cały tydzień, brakiem naliczania dziennego (uniemożliwia procent składany). Program już oczywiście nie działa :)

piramida finansowa revshare i hyip

Przykłady numer dwa, wszystko wyjaśnione jak na dłoni, żadnych ukrytych "gwiazdek".

piramida finansowa revshare i hyip

Przykłady numer trzy, również czytelny, tym razem depozyt jest wliczony w dzienne oprocentowanie, co jest dla potencjalnego inwestora dużo trudniejsze w obliczeniach. Co ciekawe, pomimo czystego przekazu program oczywiście upadł z hukiem, podczas kiedy ja prorokując jego szybką śmierć zostałem wyzwany przez liderów i adminów od "Januszy biznesu" :)

Podsumowanie części 1.

To koniec pierwszej części artykułu wprowadzającego do trudnej i ryzykownej dyscypliny, jaką jest Revenue Sharing i HYIP.

W drugiej części opowiem o pozostałych 6 manipulacyjnych metodach, których działania możesz nie być do końca świadom, a które jawią się dla inwestora niczym czerwona płachta dla byka.

PAMIĘTAJ? Wchodząc w tego typu biznes jedyna gwarancja, jaką posiadasz to to, że na 99% pewności stracisz wszystkie pieniądze.


Polecam również:

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>